Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu kwestie BHP mają tak duże znaczenie?

Ostatnio dodane:

Bezpieczeństwo jest wartością najważniejszą i należy się o nie troszczyć każdego dnia. Ma to spore znaczenie w zakładach pracy, zwłaszcza jeżeli pracownicy narażeni są na jakiekolwiek zagrożenia, przykładowo w czasie wykonywana prac na wysokościach. Na szczęście, troska o bezpieczeństwo w Polsce jest wyznaczana stosownymi przepisami - konieczny jest profesjonalny nadzór BHP.

Szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie w firmach zatrudniany jest fachowiec, który czuwa nad tym, by wszystkie normy były spełniane. Opcjonalnie, przedsiębiorstwa korzystają także z oferty firm specjalizujących się w usługach BHP, jakie pracują na zasadach outsourcingu. Jest to dzisiaj bardzo interesujące rozwiązanie, jako że nie trzeba osobiście szukać pracownika.

Ogromne znaczenie mają szkolenia z zakresu BHP. Każdy nowy pracownik konkretnego zakładu pracy powinien zostać dokładnie przeszkolony. Podczas tego rodzaju szkoleń przedstawiane są najistotniejsze zasady bezpieczeństwa, jakie znać powinna każda osoba. Najczęściej, przybliżana jest specyfika pracy na danym stanowisku. Lokalne prawo wymaga także organizowania szkoleń okresowych. Z jakiego powodu ma to tak poważne znaczenie? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzięki odpowiednim szkoleniom pracownicy wiedzą w jaki sposób się zachować w sytuacjach zagrożenia i jakie podjąć kroki, aby uchronić się przed ewentualnymi wypadkami. Oddziałuje to także na bezpieczeństwo ich współpracowników.

Jeżeli na terenie zakładu pracy ma miejsce wypadek, zazwyczaj odpowiada pracodawca, zwłaszcza kiedy pracownik nie był stosownie przeszkolony. Bezpieczeństwo i higiena pracy to kwestie priorytetowe, w szczególności podczas pracy na budowach czy w zakładach produkcyjnych, gdzie pracują maszyny, które mogą stanowić dla człowieka potencjalne zagrożenie. Chwila nieuwagi, brak umiejętności obchodzenia się z nowoczesnym sprzętem i jest się wystawionym na istotne niebezpieczeństwo. Trzeba wziąć to pod uwagę.Wiele osób traktuje szkolenia BHP niefrasobliwie, nie uważając podczas przemowy prowadzącego. To duży błąd, ponieważ wiedza, jaka w tym zakresie jest przekazywana może przydać się w wielu sytuacjach. Do nauki warto podejść odpowiedzialnie i starać się zapamiętać wszystkie wskazówki. Pracodawcy muszą natomiast zadbać o regularne przeprowadzanie takich szkoleń. Zobacz naszą wizytówkę https://plus.google.com/112225068850493048663/