Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Wykonanie projektów z PRINCE2

Ostatnio dodane:

PRINCE2 – wiele osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tym określeniem. Jednak nie wszyscy wiedzą co to tak właściwie jest? Z jakiego powodu warto zrobić szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcieli byście Państwo znaleźć odpowiedzi na to oraz inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania zamieszczonego niżej tekstu.
Czym właściwie jest PRINCE2?PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami opierającym się o procesy, które w prosty sposób można przystosować do poszczególnych potrzeb przedsiębiorstwa. Definiuje precyzyjnie siedem procesów najwyższego szczebla, które również rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy etap realizacji projektu jest precyzyjnie zaplanowany oraz przemyślany co dobrze wpływa na efekt końcowy. Jest to metodyka będąca polecanym standardem w państwach Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, chociaż równie chętnie stosowanym w firmach prywatnych. Warto również wiedzieć, iż program jest wykorzystywany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Zalety PRINCE2 - Planowane rozpoczęcie, przebieg i zakończenie projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, - Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności. - Tok projektu jest kontrolowany ciągłym odwoływaniem się do najważniejszego celu projektu zwanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym' - Angażowanie najwyższego kierownictwa projektu tylko wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, kluczowe decyzje, ważne zmiany, itp. - Gwarancja wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów, - Automatyczna kontrola jakichkolwiek odchyleń od planu, Dobre zorganizowanie komunikacji, - Pomimo tego, że analiza wymagań np. z http://www.positivepro.eu/obszary-ekspertyzy/projektowanie-rozwiazan-it nie jest wprost określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu mamy możliwość szybkiego znalezienia winnego.

Gdzie szukać?

Najodpowiedniejszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę dobre frazy, przykładowo: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się adresy dużej liczby stron oferujących wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Cena takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 zł.