Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Utrzymanie zatrudnienia w dobrej instytucji nie jest uzależnione od liczby posiadanych świadectw ukończonych studiów inżynierskich

Ostatnio dodane:

Znalezienie sobie pracy, która spełnia wszystkie nasze aspiracje staje się dzisiaj dość trudne. O ile facetom pracującym w fachu spawacza bywa o wiele łatwiej, o tyle kobiety interesu mają utrudnione zadanie do wykonania.


Do pierwszych podjętych kroków na drodze do znalezienia posady trzeba zaliczyć opracowanie przykuwającego wzrok curriculum vitae i listu motywacyjnego, a potem czekanie aż te pisma przyciągną uwagę pracowników działów HR. Przyszły menedżer jest zmuszony pochwalić się erudycją z zakresu public relations, nabytą jeszcze podczas studiów. Trzeba też pochwalić się ukończonymi kursami, do których zaliczają się takie tematy: coaching biznesowy (oferta 4results.pl), komunikacja w miejscu pracy, sposoby motywowania zespołu.

Pracownicy działów HR, którzy analizują otrzymane CV, zwracają przede wszystkim uwagę na wykształcenie, czyli na tzw. kompetencje twarde.
na szkoleniu
Author: Chad Cooper
Source: http://www.flickr.com
Są bardziej skłonni powierzyć odpowiedzialne stanowisko osobie z większą liczbą dyplomów. Jednak, jak pokazują wyniki badań, z wykształceniem niekoniecznie podążają w parze konkretne umiejętności. Paradoksalnie, utrzymanie posady zależy przede wszystkim od kompetencji dotyczących stosunków międzyludzkich, niezbędnych w czasie wykonywania nie tylko typowo szefowskich obowiązków. Wspaniale wyszkolona młoda pracownica biurowa po studiach na dwóch wydziałach administracyjnych nie zawsze poradzi sobie w okolicznościach wywołujących stres i wymagających umiejętności pisania protokołów pod presją czasu. A takie wręcz radykalne warunki pracy nierzadko panują w dużych zakładach pracy w wielkich miejscowościach.


Dzięki ofercie firm trudniących się kursami można z sukcesem wzmocnić swoje kwalifikacje i wykształcić nowe kompetencje. Jednym z najbardziej pożądanych warsztatów będzie efektywność osobista świetnie opisana na http://4results.pl/uslugi/rozwoj-ludzi/efektywnosc/. Nastawienie na osiąganie szczytowych wyników i ponadprzeciętne wykorzystanie czasu pracy jest bowiem niezmieniającym się punktem anonsów rekrutacyjnych. A zresztą, nie trzeba pozostawać fachowcem w dziedzinie HR, aby wiedzieć, że w każdym miejscu pracy trzeba wykazać się nieustającą motywacją, a nawet dodatkowo motywować innych. Kursy specjalistyczne bywają zawsze dobrą inwestycją w przyszłość zawodową. Niezależnie od tego, czy tematyką będzie efektywność osobista, zaawansowana obsługa MS Access, czy coaching biznesowy.