Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Przyszło nam żyć w czasach chwilowości. Co to znaczy?

Ostatnio dodane:

Wszystko zmienia się w kosmicznym tempie. Technika pędzi przed siebie nie oglądając się za siebie. Dostajemy najnowsze gadżety, które być może ułatwiają życie, lecz zabijają jakiekolwiek domysły.
Posiadamy smartfony, w których jest już prawie wszystko niezwykła. Co to konkretnie oznacz?

Kiedyś w latach głębokiej komuny dostać futbolówkę jako podarunek to było coś. Choć szybko traciła ten pierwotny urok, ponieważ grało nią całe blokowisko, to już na zawsze
Telefon starego typu
Author: tony_duell
Source: http://www.flickr.com
zostawała w sercu, jako ważny przedmiot, jako coś, do czego można się przywiązać, coś, co takżemożna w pewien sposób pokochać. Takie były czasy, gdy naokoło było niewiele rzeczy, a te dostępne były zbyt kosztowne. Dziś nie ma takiego problemu.

W każdym supermarkecie dostaniemy piłkę za grosze. Oczywiście, wszystko zależy, jaka nas interesuje, gdyż przecież możemy kupić futbolówkę z wyższej pułki, ale mamy duży wybór, nie jesteśmy zmuszeni
Ludzie w mieście
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com
wydać nie wiadomo, jaką kwotę pieniędzy. Po prostu kupujemy taką, która jest na naszą kieszeń. Niszczy to całkiem magię tych rzeczy, bo za chwilę wymienimy i tak tę piłkę na inną. I I tak w kółko.Podobnie jest z telefonami. Dawniej był jeden, stacjonarny, a gdy pojawiły się na rynku pierwsze gigantyczne jak na dzisiejsze czasy komórki to traktowało się je jak coś niesamowitego. A dziś? Zamiana na nowy, co jakiś czas i zero przywiązania. A przypominasz sobie pierwszy aparat fotograficzny, pierwszą lampę studyjną, którą traktowałeś jak słońce, które może za chwilę przestać świecić już na zawsze, pierwszy namiot bezcieniowy (fachowy namiot bezcieniowy) lub palniki do lamp. Tak, dziś pewnie szybciej wymienisz na nowszy, a dawniej te sprzęty były jak najcenniejsza zdobycz.

Teraz działamy tak trochę jak organizator ścienny (więcej o palnikach do lamp i organizatorach ściennych odnajdziesz tutaj: organizator na ścianę). Umieszczamy na nim te ważne w danym momencie informacje, jednak jedynie na chwilę, gdyż za moment pojawia się następna i jeszcze jedna. Nasze czasy to taka chwilowość, która najsilniej właśnie jest widzialna w tym jak traktujemy rzeczy. Są dla nas jak znajomi, których poznajemy na wczasach, a później wzajemne relacje odchodzą w cień. Są jedynie na krótko, a następnie lądują na śmietniku.