Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Nie szanujemy rzeczy… dopóki je mamy w posiadaniu

Ostatnio dodane:

Większość zawodów potrzebuje wielu różnych pomocy. Jak postawić wieżowiec bez cegłówek czy pustaków? Czy da się wykonać fotografię bez aparatu? A jak pomalujemy pokój bez farby? I czy da radę notować bez kartki i długopisu? I na sam koniec: czy można istnieć bez pieniędzy?
Tego typu oczywiste pytania są częściej specjalizacją myślicieli i dzieci, które chcą wiedzieć wszystko, niźli przeciętnych ludzi z realnymi bolączkami na głowie. Jednakże czasami warto się nad tym zadumać, ażeby docenić, to co posiadamy. Bo często psioczymy przykładowo, iż mamy za mało pieniędzy, lecz nie uwzględniamy w tym wszystkim, skąd się biorą te pieniądze. Wiadomo, z naszej ciężkiej pracy, ale bez pracy nie tylko nie ma kołaczy, ale nie ma także pieniędzy.

Fotel bujany
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
A za zdobyte pieniądze możemy zakupić różnorodne przedmioty, jakich byśmy nie posiadali gdyby nie kasa. Jednakowoż czasami płacimy za nie tak lekką ręką, jakby to było zwyczajne, iż kupujemy akurat taką rzecz. A nie jest to takie jasne, nie jest takie ewidentne, co ujawniają sytuacje ludzi, którzy posiadali dosłownie wszystko i stracili wszystko z dnia na dzień. Byli przy kasie, stać ich było na
Figurki
Author: zenjazzygeek
Source: http://www.flickr.com
każdą rzecz, do trwonienia pieniędzy mieli lekką rękę, co istotne nie myśleli nad tym, iż spieniężyli tysiąc czy dwa tysiące. No dzień, jak co dzień.Aż nadszedł kryzys i z takiego beztroskiego żywota zaczęła się walka o przetrwanie. Teraz już nie było lekkiej ręki do wydawania kasy, obecnie nastał czas strasznej doli i żebraniny. Obecnie trzeba było liczyć, ile jeszcze groszy potrzeba, żeby zarobić na chleb czy butelkę nalewki.

Wcześniej tyle kupowałeś rzeczy, że tego nie kontrolowałeś, byłeś fotografem, więc posiadałeś niezliczone tła fotograficzne (fachowe tła fotograficzne), stoły bezcieniowe czy światłomierze (mirnik światła) we własnym prywatnym studiu, a obecnie… Teraz bilans twojego dnia to dwie bułki, jakaś zupka i niezdatna do spożycia konserwa wyciągnięta ze śmietnika.

Doceniajmy więc przedmioty póki je posiadamy, ponieważ nic nie jest pewne, i możemy obudzić się w jakiś dzień bez grosza, chociaż jeszcze wczoraj mieliśmy wszystko, tak dużo, że aż nie liczyliśmy tych dóbr. Dopiero, bowiem człowiek na skraju nędzy uzmysławia sobie, że każda rzecz, jaką posiadamy ma znaczenie.