Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Kursy dla kadry kierowniczej

Ostatnio dodane:

Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Wszyscy, co pracują pod czyimś kierownictwem, mają zwykle wyrobioną swoją prywatną ocenę przełożonego, której zwykle nikomu nie przekazują – w obawie przed konsekwencjami. Znakomita większość pracowników każdego szczebla, pracownicy, którzy podlegają komuś innemu, kto twardą ręką egzekwuje wypełnianie obowiązków i rozdaje pochwały i kary, mówi jednak zupełnie bez skrępowania: mój zwierzchnik to... wstaw sobie dowolne wulgarne słowo.

To oczywiście fakt, że dobry szef powinien być inteligentny, sprytny na rynku, jeśli pragnie utrzymać własną firmę na wierzchu tego oceanu, musi podejmować nie zawsze moralne kroki. Do tego powinien też idealnie obchodzić się z własnymi pracownikami i być dla nich kimś więcej, niż tylko osobą wydającą rozkazy. No i przez miesiące działania na poziomie zatrudniony-przełożony musi dowieść, że ma autorytet i umieć rozwiązać problemy, z jakimi nie radzą sobie podwładni, musi udostępnić im środki do pracy wymagane do rozwiązywania takich problemów – choćby wymienione dwa tematy już stanowią nową ideę, którym szeregowi pracownicy nie muszą się trapić: szkolenia przywództwo sytuacyjne. Umiejętność rozmawiania i panowania nad ludźmi, zdolność zakrawająca o podstawy psychologii.

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wielu ceniących się prezesów uczy się w tym zakresie i najczęściej skutkiem jest zyskanie sobie respektu zatrudnionych. Podwładni jednak zapominają, że nie jedynie o to chodzi, że oni w pewnym sensie są narzędziem przedsiębiorstwa, a przedsiębiorstwo to przedsięwzięcie, bilans wpływów i wydatków, który musi być powyżej zera, a oni posiadają w tym ogromny udział. Konsensus między obiektywną i niekoniecznie miłą oceną zatrudnionego, a nieutraceniem szacunku pozostałych – to stanowi wyzwanie dla dowolnego zwierzchnika, dlatego z takiego zakresu organizuje się poważne szkolenia z oceny pracowniczej bazuje dzisiaj również na użyciu odpowiedniego oprogramowania komputerowego, co swojej istocie wymaga opanowania nowych umiejętności.

Mało który podwładny zdaje sobie sprawę, że zgranie tych kilku zagadnień to mistrzowska robota, jaka rzadko wychodzi – dlatego tak niewielu jest dobrych przywódców, którzy godzą takie zdolności jak zjednywanie sobie ludzi, zyskiwanie respektu i ocena pracownicza Szkolenie z tego ostatniego zakresu są jednak dość popularne i wywierają dobry skutek w każdym wymiarze.