Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć spółkę z.o.o.

Ostatnio dodane:

Oto niedługi tekst, w jakim w paru punktach wyjaśnię, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może trwać kilka tygodni, lecz znacznie skróci się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawnych lub radcy prawnego.
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com


Na starcie trzeba sformułować umowę w formie aktu notarialnego. Do tego [potrzebna jest bez wątpliwości pomoc notariusza. W umowie zawieramy najważniejsze informacje i zapisujemy ciało zarządcze społki.

Później musimy określić kapitał zakładowy, minimum 5000 zł.

Po trzecie, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w terminie do pół roku od podpisania umowy trzeba zanieść umowę spółki, dokumenty rejestrowe i dowód wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba pamiętać też o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych. W następnej kolejności przychodzi czas na załatwienie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od początku roku spółkę da się zarejestrować elektronicznie, lecz wiąże się to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Zgodnie z tym co wspomniałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może wydatnie uprościć wsparcie profesjonalistów. Kancelarie prawne potrafią wypełnić formalności w zaledwie kilka dni. Oprócz tego pomagają sformułować umowę, co pozwala wystrzec się wielu niedociągnięć i problemów pojawiających się razem z zawieraniem tak ważnego dokumentu. Skorzystanie z usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym kosztem, lecz jest to nic zestawiając z zaletami, jakie otrzymamy. Aby znaleźć odpowiednie biuro, trzeba tylko wpisać w Google np. „radca prawny” albo „kancelaria prawna" (naturalnie, nazwę miejscowości trzeba określić pod siebie) i pojawi się nam duża liczba linków.