Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Dzisiejsze wysypisko śmieci

Ostatnio dodane:

Ekologia od jakiegoś czasu jest jednym z najważniejszych sfer naszego życia społecznego. W TV, rozgłośniach radiowych a także prasie niemałą część programu zajmują audycje o takiej tematyce w bardzo rozlicznych odsłonach. Kobiety z odbiornika doradzają nam, jak ekologicznie sprzątać cztery kąty. Nawet telefony komórkowe poniektórych producentów zachwalane są jako ekologiczne, ponieważ do wyprodukowania ich wykorzystane były tworzywa do których produkcji były wykorzystane odpady. W marketach klienci naciskają na sprzedawców, aby pakowali artykuły w bio-degradowane torby.


odpady
Author: Jerry Nihen
Source: http://www.flickr.com
Podobną dbałość można zauważyć jeśli idzie o gospodarowanie odpadami w gminie. Od zawsze zastanawiałem się, co dzieje się z odpadami które wyrzucam do stylowego kubła na śmieci. Rzecz jasna następuje utylizacja odpadów. Nader interesującym jest, jak przebiega taki proces w dzisiejszych czasach. Otóż nie jest to wcale takie proste. Najsampierw do firmy utylizacji odpadów przybywa samochód ciężarowy z odpadami, potem jest on ważony po czym ciężar jest przesyłany do samoczynnej sortowni, gdzie za pomocą układu bębnów i sit odpady zostają na wstępie rozdzielone według rozmiaru.

Odpady o charakterze biologicznym skierowywane są prosto do kompostownika, gdzie poddawane są one silnemu procesowi dotleniania i fermentacji, przerabiane są w biologiczny nawóz, a następnie sprzedawane. Inne odpady są przesyłane do dalszego automatycznego procesu segregowania, w wyniku jakiego rozdziela się od odpadów butelki plastikowe i automatycznie segreguje wedle kolorów. Na następnym etapie utylizacja odpadów przedstawia się tak, że z pozostałej masy separowane jest szkło oraz każdego typu ostre części a także metale, papiery itp. odpady, także metale kolorowe. W etapie końcowym Pozostałą część odpadów miażdży się w belki z pomocą specjalnej prasy (wszystko co musisz wiedzieć na temat recyklingu odpadów).

W obrębie takich współczesnych zakładów nierzadko znajdują się stare składowiska śmieci, które dziś zostają przywrócone do życia. Wprzódy w odpowiedni sposób zabezpieczone, gazy gnilne prowadzone przewodami wykorzystywane są do ogrzewania zakładu. Tenże układ utylizacji odpadów spełnia restrykcyjne standardy ekologiczne. W powyższym artykule został opisany jeden z nowocześniejszych zakładów utylizacji odpadów. W Naszym kraju przybywa ich z każdym rokiem.