Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Dzięki środkom transportu możemy spożyć smaczny posiłek i otrzymywać kartki świąteczne od familii z całego kraju

Ostatnio dodane:

Liczność i powszechna dostępność środków transportu sprawiają, że na kuli ziemskiej można przemieszczać się z miejsca na miejsce praktycznie bez większych problemów. Wspomniana wyżej uwaga tyczy się nie tylko przewozu ludzi, ale i surowców przeznaczonych na eksport. Mieszkając w Polsce jesteśmy w stanie przecież jadać żółto-zielone banany i popijać je czerwoną herbatą, mimo że ani drzewa bananowe, ani krzewy roślin herbacianych u nas nie występują. Zanim jednakże takie towary trafią na nasze polskie stoliki, najpierw muszą zostać zniesione z pokładów statków handlowych i przewiezione do magazynów sklepów wielobranżowych w całej Polsce.
samochód
Author: Vasconium
Source: http://www.flickr.com
Stosując wskazane kryterium, nazwijmy go "rodzajem środka przewozu", transport krajowy możemy podzielić na kilka grup: samochodowy, kolejowy, rzeczny, samochodowy. W zależności od gatunku towaru załadowanego na paletach i rozpiętości trasy, logistycy wybiorą ten najwłaściwszy sposób przewozu. Mimo ciągle utrzymujących się wygórowanych cen ropy, zapakowane tiry nie przestają ani na moment mknąć po naszych rodzimych autostradach. Kolorowe plandeki na naczepach pozwalają kierowcom osobówek zorientować się, z jakiego miasta pochodzi i jaką nazwę nosi dana firma transportowa (tu oferta w zakresie transportu krajowego). A w ciężarówkach transportowana jest żywność: worki z mąką jęczmienną, kaszą pęczak, skrzynie z owocami czy dżemami śliwkowymi. Specjalnie przystosowane samochody chłodnie z łatwo dostrzegalnymi agregatami chłodzącymi, przewożą mięso wołowe i ryby słodkowodne, a ciężarówki cysterny wypełnione są po brzegi świeżym, rodzimym, śnieżnobiałym mlekiem. Transport krajowy to także przewóz surowców za pośrednictwem kolei. Torami transportuje się surowce ciężkie i w wielkich ilościach: węgiel kamienny do elektrowni i punktów sprzedaży opału czy paliwo do rafinerii. A w olbrzymich wagonach znajduje się kruszywo na budowę i wapień do metalurgicznych pieców. Za pośrednictwem kolei przewozi się też widokówki z wakacji i wielkogabarytowe pakunki z jednego końca kraju na drugi. Transport wodny to przesył skrzyń z dorszami, którymi załadowany jest statek płynący z Gdańska do Łeby, a w samolotach pasażerowie polskich linii lotniczych, czyli zwyczajowo turystki i menedżerowie, przemieszczają się z Krakowa do Rzeszowa. Jak widać transport krajowy w fundamentalny sposób wpływa na wzrost komfortu naszego życia, chociaż nie zawsze to sobie uświadamiamy. Nawet tak prozaiczne czynności, jak spożywanie obiadu posiadają przecież związek z szeroko pojętą i typowo logistyczną tematyką.