Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Dbaj o planetę i segreguj śmieci pochodzące z własnego domu

Ostatnio dodane:

Dzisiaj chyba każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, że należy segregować odpady, które wytwarzamy w naszych domach. To nie tylko znak dbałości o jakość środowiska naturalnego, ale również o zmniejszenie konieczności segregacji różnego rodzaju śmieci. Teraz chyba już nikt na szczęście nie wynosi śmieci do lasu, co jednak zdarzało się jeszcze kilka lat wstecz. Jeżeli mieszkasz we własnym, wówczas bez wątpliwości masz zawartą umowę z odbiorcą śmieci.
odpady
Author: Julian Stallabrass
Source: http://www.flickr.com
Kiedy jednak mieszkasz w wieżowcu, wtedy wywożeniem śmieci powinna zajmować się wspólnota mieszkaniowa. Jeżeli mamy do czynienia z takimi przypadkami, wtedy to zarząd wspólnoty mieszkaniowej jest odpowiedzialny za znalezienie firmy, która zajmie się odbiorem śmieci. Odbiór odpadów to obecnie bardzo dochodowy interes, dlatego wiele firm teraz zajmuje się świadczeniem tego typu usług. Jeżeli jednak chcesz być prawdziwie ekologiczny, wówczas zdecydowanie powinieneś również zastanowić się nad tym, gdzie wywozić śmieci, które nie nadają się do wrzucenia do normalnego śmietnika.
Jeśli przyjrzysz się dobrze naklejkom na konkretnych kontenerach, bez wątpliwości zauważysz, że można do nich wrzucać papiery, do drugiego z kontenerów - szkło, zaś do następnego można wynosić śmieci zmieszane. Jeżeli chcesz natomiast wyrzucić na przykład sprzęt elektroniczny, wtedy zdecydowanie nie możesz wyrzucać ich do tradycyjnych pojemników. Wówczas powinieneś zadzwonić do firm, które zajmują się odbiorem tego typu odpadów. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług takiej firmy, wtedy musisz liczyć się niestety z koniecznością zapłacenia dodatkowej opłaty za usługę - chyba, że Twoja wspólnota mieszkaniowa podejmuje się opłacania odbioru tego typu śmieci.


śmietnik
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że koszty, które poniesiesz w związku z wywozem tego typu śmieci, mogą zostać Ci zwrócone - teraz na rynku działa dużo firm, które trudnią się skupowaniem części takich odpadów. Taki skup surowców wtórnych (więcej) to na pewno fantastyczny sposób na to, by przynajmniej część pieniędzy Ci się zwróciło. Jeśli zdecydujesz się na sprzedanie posiadanych urządzeń takiej firmie, wtedy na pewno nie tylko zwrócą Ci się koszty transportu, ale możesz na dodatek nieco zarobić.