Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Czym jest oprogramowanie ERP?

Ostatnio dodane:

Jeżeli prowadzimy własną firmę przydatne jest, abyśmy znali się na różnego typuu systemach i udogodnieniach, które zapewnia nam rozwój technologii komputerowych. Minął już okres, kiedy centrum firmy był wielki segregator aktualizowany przez pracownika w sekretariacie, w którym było każdy dokument.Aktualnie wykorzystywane są systemy komputerowe wspierające pracę firmy na każdym szczeblu jej funkcjonowania. Tego typu rozwiązaniem jest z pewnością system ERP.

komputery
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Te trzy litery to skrót od angielskich słów „Enterprise Resource Planning, co znaczy rozplanowywanie zasobów przedsiębiorstwa. Zasoby to naturalnie więcej niż tylko pieniądze. To także pracownicy, czas, magazyny i wszystko to, co firma wykorzystuje do funkcjonowania. Kiedy prowadzimy przedsiębiorstwo produkcyjne jest ich tak wiele, że zazwyczaj panuje rozgardiasz. Systemy ERP zostały stworzone właśnie po to, by pomagać w uporządkowaniu pracy. Głównym plusem tego rozwiązania jest możliwość dopasowania go do specyfiki branży i konkretnej firmy. Tym samym wszelkie aplikacje umieszczone w systemie są skomunikowane, więc ułatwia to bardzo kontaktowanie się między departamentami. Mając taki system można planować finanse, zarządzać zasobami ludzkimi, czasem pracy i mnóstwo innych.

Gdy korzystamy z magazyny, prowadzimy produkcję sprawdzi się także system MRP. To również skrót od angielskiego „Material Requirements Planning”, a oznacza planowanie potrzeb materialnych. Głównie robi się to na podstawie danych o produktach, stanie magazynowym, planie zamówień i produkcji. System upraszcza prowadzenie takiego typu obliczeń, nie trzeba robić tego żmudnie rozrysowując tabelki. Kiedy używamy MRP w firmie znacząco skraca się czas realizacji zamówień, możemy dzięki niemu zredukować liczbę pracowników skierowanych do wykonywania takiego planowania. Możemy wówczas te zasoby wykorzystać tam, gdzie są niezbędne.

Sprawne zarządzanie firmą, porządek w informacjach i bardzo sprawna komunikacja – to wszystko jest kluczem do sukcesu, niezależnie od tego w jakiej branży pracujemy. Zdecydowanie dobrze jest inwestować w systemy poprawiające efektywność naszego przedsiębiorstwa, ułatwiające kontakty z klientami i w dużym stopniu ograniczające żmudne zadania pracowników. Każda dobra firma powinna prowadzić działania mające na celu ułatwienie procesu produkcyjnego, jak najlepsze korzystanie z zasobów i tym samym postęp i rozwój. Jeżeli prowadząc firmę nie zwracamy na to uwagi – są spore szanse, że nasza oferta nie wzbudzi zainteresowania potencjalnych partnerów. A to prosta droga to porażki.