Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/phugm.pl/includes/menu.inc).

Czy warto korzystać ze szkoleń Prince2?

Ostatnio dodane:

Prince2 to jedna z najlepiej ocenianych metod zarządzania projektami. Zatrudniający szukający pracownika na stanowisko kierownicze bardzo ochoczo patrzą na osób znających ten system. System ten jest bardzo uniwersalny, udowodniono jego dużą efektywność niezależnie od gałęzi biznesu w jakiej się go stosuje.
nauka na szkoleniach
Author: Les Roches International School of Hotel Management
Source: http://www.flickr.com
Metoda Prince2 powinna być jednak wdrażana w kontrolowanym środowisku. Znaczy to, że projekt musi posiadać wyznaczony termin końcowy, a do jego wdrożenia zostały przydzielone odpowiednie środki finansowe, narzędzia, oraz adekwatna siła robocza.

W jaki sposób uzyskać certyfikat Prince2?

W kilku miastach Polski oferowane są profesjonalne szkolenia prince2 można jednak sobie przyswoić samodzielnie. Zaletą uczestnictwa w szkoleniu w tym kierunku jest indywidualny stosunek do wszystkich chcących poznać tę metodę, jak również dobry dostęp do źródeł edukacyjnych. Oprócz tego, każda instytucja zapewniająca warsztaty z tego zakresu musi posiadać zgodę odpowiedniego organu. Oferta edukacyjna musi więc być na wysokim poziomie.

Kompletne przeszkolenie razem z kompletem materiałów do nauki to koszt w granicach 2000 zł. Szkolenie jest zakończone egzaminem określającym znajomość metody końcowy prince2 egzamin jest szczegółowy, a każdy zdający musi podpisać dokument, że do testu przygotowywał się na akredytowanym szkoleniu, bądź na własną rękę przy pomocy dodatków dydaktycznych.

Wszechstronność przyjętej metodyMetoda zarządzania Prince2, jak każda posiada swoje wady. Oskarżana jest najczęściej o dużą biurokratyzację projektu, co jest kłopotliwe przy zarządzaniu małym przedsięwzięciem. Żeby osiągnąć skuteczność na pożądanym poziomie konieczne jest stosowanie się do każdego składnika metodyki.

Poza wymienionymi gorszymi stronami, jest to jedna z lepszych metod zarządzania używana w dzisiejszym biznesie. Pracodawcy skwapliwie zatrudniają kandydatów, którzy znają także pozostałe metody zarządzania projektami. Przyjmuje się, że najlepsza będzie znajomość trzech metod zarządzania. Poznanie takich metod jak Six sigma czy Scrum daje więc duże szanse na zatrudnienie.

Więcej informacji można znaleźć po kliknięciu w link: tu